| siminafive5 a întrebat:

Funda! Anul asta sunt pe clasa a 8 a si la sfarsit de an stiti ca se dau examenele la romana si matematica.Imi ziceti ce ar trebui sa invat mai intai?

6 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Apuca-te mai intai sa citesti operele de la romana si daca poti in paralel formulele de la matematica, acum depinde si pe ce te axezi tu mai mult. Oricum eu iti urez bafta!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

TREBUIE să înveţi TOT ce este în Programă!

Vezi Programele la linkul :
http://ler.is.edu.ro/....../index.php

http://www.cnaic.ro/......matica.pdf

Toate cele bune.

| PVAAVU a răspuns:

Ar trebui sa inveti la amandoua, fiindca sunt la fel de importante.Mai nou se dau si la geografie/istorie (tu alegi).

| Cipri99 a răspuns:

Pai sa iti zic asa anul trecu adica cand am terminat a8a la examenele alea se invata altceva din ce inveti la teza si alte opere si cam la mate la fel dar cam pe la sem 1 o sa dai un fel de examen predictiv sa-i zic asa si de acolo intelegi.

| gyoo66 a răspuns:

Absolut tot in principiu gramatical si literar de exemplu genuri epic sau liric demonstrari, tot ce are legatura cu parti de vorbire si de propozitie, specii literare etccccc... funda sper ca te-am ajutat cu vreo idee happy

| SerlyNova a răspuns:

Pai trebuie sa inveti tot de pana acum happy si normal ca o sa iti dea din matematica, roamana, istorie, etc. trebuie sa inveti mai multe ai nevoie de o zi ca sa inveti eu asa am facut si mi-a iesit 10!