| sergiustephan a întrebat:

FUNDA Ce este mai mare molecula sau atomul si care este diferenta dintre cele doua?

Răspuns Câştigător
| lor3nutza a răspuns:

Molecula este mai mare si diferenta este ca :molecula este cea mai mica unitate care mai pastreaza proprietatiile substantei din care face parte iar atomul este cea mai mica unitate existenta care nu mai pastreaza proprietatiile substantei din care face parte

Funda?

4 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns:

Moleculele sint formate din atomi.

| Bocanila a răspuns:

Molecula este mai mare si diferenta este ca :molecula este cea mai mica unitate care mai pastreaza proprietatiile substantei din care face parte iar atomul este cea mai mica unitate existenta care nu mai pastreaza proprietatiile substantei din care face parte

Funda?

| dumitrupicotici a răspuns:

Daca te intereseaza care este mai mare iti recomand acest link superb despre dimensiuni, de la atom pana la galaxie.
http://htwins.net/scale2/
Dumitru Picotici