| anonim_4396 a întrebat:

Funda! cum imi calculez media cu tot cu teza?

Răspuns Câştigător
| UatDaFacx3 a răspuns:

Aduni toate notele le imparti la cate sunt, inmultit cu 3, plus teza, impartit la 4.
Fuundaa?puppy dog eyes

| AlexandraPrincess a răspuns (pentru UatDaFacx3):

Mersii.si pe mine m-ai ajutat :3...

10 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Media noteleor din oral ori 4 plus teza

| TheDarkDragon a răspuns:

Am auzit ca cica mai e o metoda:aduni notele, le imparti la cate sunt, aduni cu teza si imparti la 2. Da nu stiu daca e corect asa ca ziceti voi.

| Chio9 a răspuns:

Frate.e simplu. nu te obosi o calculeaza profesorul/profesoara happy

| Chio9 a răspuns:

Aduni toate notele(fara teza) imparti suma la cate note is rezultatul il inmultesti cu 3 adunti teza si apoi imparti totul la 4. si aia e media ta. sper sa fie peste 4, 5hee hee BAFTAwinking

| akaleesh20 a răspuns:

Numarul notelor impartit la cate sunt +teza ori 3 impartit la 4
funda?

| arual93 a răspuns:

3*Media+ teza, totul supra4

| arual93 a răspuns:

3*media+teza,totul supra 4

| Denisee1 a răspuns:

Iti aduni notele, le imparti la 4, le inmultesti cu 3, aduni rezultatul cu teza si imparti la 4. funda?

| Nagy_Zsolt_1995 a răspuns:

Nu am ramas corigent