| catelushmik a întrebat:

FUNDAbig grin cine stie un cuvant care contin literele ee in aceeasi silaba...adica sa fie diftong valabil si pentru uo!*_*

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Nu cred că sînt corecte exemplele primite. La majoritatea, vocalele pe care le-ai cerut tu pronunțate într-o singură silabă sînt de fapt în silabe diferite.
Eu cred că acestea ar fi exemplele: mee! sau bee! (care sînt niște onomatopei sau interjecții) și huooo!( tot o interjecție)

| catelushmik explică (pentru corolav):

Cem mai corect raspuns! MS muuuuuuult

5 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Feerie,onomatopee

| Foxie2 a răspuns:

Nour, acnee, maree, noutate...

| ToTAiCisiNumAiAiCi a răspuns:

Idee

| angelRBD a răspuns:

Nou, ou, mouse,
ploua, ploaie, rulou, roua, tablou, erou, bour, birou, idee, Andreea,