| Brujoo a întrebat:

Funda! Dati-mi informatii referitor la specializarea expertiza medicala de la facultatea de medicina.
Optez pentru o meserie in expertiza medicala si am nevoie de cat mai multe informatii(salariu,ore de lucru, etc).

1 răspuns:
| steff2018 a răspuns:

Un medic primar din unităţile clinice, care acum câştigă 6.010 lei, va avea un salariu brut de 13.338 lei
un medic specialist, care acum are 4.675 de lei, va primi de la 1 martie un salariu de 10.563 de lei
un medic rezident anul I, care acum are un salariu brut de 2.769 de lei, va primi 5.700 de lei
un medic rezident an II, care acum are 3.089 de lei, va avea 6.100 de lei
un medic rezident an III va avea 6.700 de lei, de la 3.431, cât primeşte acum,
un medic rezident an IV, al cărui salariu este acum de 3.524 de lei, va câştiga un salriu brut de 7.300 de lei.