| DemonicSoul a întrebat:

FUNDA! Hey! Sunt în clasa a VIII-a și m-am hotărât să merg la Colegiul Pedagogic Vasile Lupu din Iași. Ideea e că știu ce probe se dau, dar aș mai avea câteva nelămuriri.

1) La proba artistică cât timp primești pentru a face acel desen? Trebuie să îmi iau și acuarele?

2) La proba sportivă ce aș putea face legat de exercițiile de gimnastică acrobatică? Aș vrea niște exemple de exerciții.

3) La proba muzicală și la interviu sunt adunați toți candidații într-o încăpere sau intră pe rând? Tot aici ce înseamnă reproducerea unor motive ritmice melodice din cântece pentru copii?

4) Legat de discuția cu comisia, cam ce subiecte de discuție pot primi?

Vă rog să răspundeți la cât mai multe întrebări! De două luni repostezi întrebarea asta și nu îmi răspunde mai nimeni. Mai am foarte puțin timp până în luna mai și sunt foarte agitată.

Poate răspunde orice persoană care e la un liceu pedagogic din țară. Nu e musai să fie la cel din Iași.

Îmi puteți spune și cum a fost experiența voatră, cum vi s-au părut probele...

Răspuns Câştigător
| BlackOpium134 a răspuns:

Heii, si eu vreau sa dau fix la acelasi liceu (poate ne intalnim).Si eu sunt ft speriata de probe dar din cate am auzit de la o prietena care este tot la acelasi liceu clasa a10a la proba de desen trebuie sa iti iei un bloc de desen cu foi A3, creion, radiera (daca trebuie sa iti iei acuarele sau creioane colorate o s.o intreb si iti voi spune)
O sa o intreb si de proba sportiva a si trebuie sa iti iei echipament sportiv pentru ca proba muzical si cea sportiva sunt in aceeasi zi si la proba muzicala trebuie sa te imbraci elegant si la cea sportiva, sport
Cred ca la intetviu si la proba muzicala se vine pe rând
Stiu doar ca trebuie sa reciti atunci la interviu o poezie si sa citesti un text la prima vedere, dar daca vrei mai multe informatii lasa.mi Facebook-ul tau (sau t-il las eu pe al meu?)
sper ca te.am ajutat si chiar as vrea sa ne intalnim

| DemonicSoul explică (pentru BlackOpium134):

Îți mulțumesc mult de tot! Nu cred că îți dai seama în ce fel mi-ai înseninat ziua! Chiar m-ai ajuta dacă mi-ai mai da câteva informații, dar problemă e că nu am Facebook crying
Totuși și eu aș vrea să ne întâlnim. Poate ajungem în aceeași clasăhee hee Până atunci îți mulțumesc deoarece nu știam majoritatea lucrurilor pe care mi le-ai spus.

| BlackOpium134 a răspuns (pentru DemonicSoul):

Chiar imi pare bine ca te.am ajuatat!? si chiar as vrea sa ne intalnim (nu stiu cum) si daca mai aflu cateva informatii t.i le voi scrie aici?

| DemonicSoul explică (pentru BlackOpium134):

Habar n-am. Oricum toți,, doritorii" vor fi acolo pe 16-17 mai. Poate îmi scriu o placardă să mă recunoști.laughing
Tocmai am vorbit astăzi cu un coleg care mi-a promis că va întreba pe o prietenă de a lui care învață la Vasile Lupu cum e cu probele. Dacă voi mai afla și eu ceva îți voi spune. Facem schimb de cunoștințe.happy

| BlackOpium134 a răspuns (pentru DemonicSoul):

Imi place ideea! Tu eşti singura care da la acest liceu din clasa ta?

| DemonicSoul explică (pentru BlackOpium134):

Da, sunt singura. Colegii preferă un liceu mai popular...laughing

| BlackOpium134 a răspuns (pentru DemonicSoul):

Eu mai sunt cu inca 4 fete. Doamne nu iti dai seama cat de mult as vrea sa ne intalnim. ❤️

| DemonicSoul explică (pentru BlackOpium134):

Chiar mi-ar plăcea mult de tot să ne vedem. Măcar așa știu și eu pe cineva care vrea să meargă acolo. Tot anul am încercat să îmi conving colega de bancă, singura persoană cu care mă înteleg, să vină și ea la Vasile Lupu. Când a acceptat m-am bucurat foarte mult, îmi făceam și planuri, însă de o bucată de vreme nu mă mai bagă în seamă. Se comportă ca și când nu m-ar mai cunoaște.sad

Mai am un coleg, care mai e și verișorul meu, iar el vrea să meargă la teologie. Dacă știi, Pedagogicul și Seminarul sunt unul lângă altul. Această rudă mi-a,, jurat" că va face tot posibilul să îmi facă anii de liceu un iad. Mi-a spus că va avea grijă să vorbească cu câți mai mulți să se ferească de mine că de râie. Nu știu ce are cu mine, nu știu ce i-am făcut, dar nu vreau să îmi strice și liceul, că gimnaziul mi l-a nenorocit...

| BlackOpium134 a răspuns (pentru DemonicSoul):

Daca vom intra amandoua (si ne vom si intalni) sunt mai mult ca sigura ca vom fi prietene bune! (Apropo pe mine ma cheama Anca)?

| DemonicSoul explică (pentru BlackOpium134):

Ecaterina. happy
Pari foarte de treabă.
Tu cât ai luat în simulări? Dacă am avea note apropiate la examen am putea fi în aceeași clasă.:-)

| BlackOpium135 a răspuns (pentru DemonicSoul):

Mi.am schimbat contul de TPU acum sunt BlackOpium135 ca il pierdusem pe celalt. Asa eu am luat la romana (in martie) 8, 80 si la mate 7, 30. Tu?❤️ (nu ai nici o alta retea de socializare? ex:Instagram, musical.ly,pinterest)

| BlackOpium135 a răspuns (pentru BlackOpium135):

Am uitat de snapchat?

| DemonicSoul explică (pentru BlackOpium135):

Nu, nu am și urăsc asta. Părinții mi-au promis că voi avea voie să am Facebook imediat ce dau examenul, deci mai am mult de îndurat. happy
Eu am luat în decembrie la română 9, 15, iar la mate 7, 70. Apoi în martie am luat la română 9, 25, iar la mate 9, 40.
Notele tale sunt extrem de bune în comparație cu ale colegilor mei.(din 26 de elevi 3 au luat 1 și 15 între 1 și 2...)

| DemonicSoul explică (pentru BlackOpium135):

Cred că cel mai ușor e pe Hangouts.(mess-ul de la contul de Google)

| BlackOpium135 a răspuns (pentru DemonicSoul):

Ok nu am mai folosit hangouts dar spune.mi cum sa te gasesc. Deci cred ca o sa iei 10 in examen!? ai niste note mama, bravo esti fenomenala. ❤️

| BlackOpium135 a răspuns (pentru DemonicSoul):

La noi au luat doar 4 sub 5, dar noi suntem si putini, suntem 13 din care singurul baiat vine cand vrea? Cum reusesti sa iei notele astea?❤️

| DemonicSoul explică (pentru BlackOpium135):

Păi...am învățat la timp și am luat lucrurile logic. Mereu încerc să îmi găsesc o logică cât mai nebunească.happy
Școala noastră are 2 structuri, că să zic așa, una într-o localitate și cealaltă în alta. În clasa noastră suntem 16 elevi dintre care doar trei au luat peste 5...
Mă poți găsi ca Inna GreenSlytherin. Am o poză cu un șarpe pe un fular verde.happy

| DemonicSoul explică (pentru BlackOpium135):

Tu cum te numești pe Google?happy

| BlackOpium135 a răspuns (pentru DemonicSoul):

Nu te gasesc dar poate ma gasesti tu pe mine ma chema Anca Baetu am o poza cu mine, o fata creata bruneta? sau poate cu emailul ancabaetu77@gmail.com (e prima oara cand folosesc aceasta aplicatie ).Si la noi sunt 2 scoli una are 9 elevi si una 13 (in a8a)?