| DemonicSoul a întrebat:

FUNDA! Salut! Cine știe ce profesori vor fi diriginți pentru clasa a 9-a la Colegiul Pedagogic Vasile Lupu din Iași, profilul învățător-educator și la cine aș ajunge dacă am media 9, 44? Menționez că am intrat a 5-a.

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Asta e un lucru care se stabileste la inceputul lunii septembrie, in Consiliul Profesoral, asa ca nimeni nu te poate lumina acum. In general, dirigentia la clasele a IX-a este preluate de profesori care, la sfarsitul anului scolar precedent, au fost diriginti la clasele a XII-a.

| Lioana a răspuns:

Ai o medie buna. Felicitări! Cel mai probabil vei fi in clasa IX A (daca exista o singura specializare) sau in prima clasa a profilului tau (daca exista mai multe specializari).
Dirigintele il vei afla diar in toamna. Cel mai probabil va fi unul din dirigintii care a avut o clasa terminala anul acesta.

| AC4S4 a răspuns:

Salut. Informatia aceasta nu am gasit-o pe site-ul liceului. Singurul loc de unde ai putea obtine aceasta informatie este secretariatul liceului.
Daca mergi in viitor sa-ti depui dosarul ai putea intreba si cine iti va fi diginte. Daca deja ai depus dosarul, te sfatuiesc sa nu mergi doar pentru a intreba acest lucru, pentru ca secretarele au altceva de facut si s-ar putea sa le irosesti timpul.