| deadmoongirl a întrebat:

[funda] Trebuie sa fac o reprezentare la scoala cu genericul---convinge-ma sa citesc---- in care trebuie sa prezint cartea preferata, eu am ales Micul Print.Imi poate da cineva niste idei despre cum as putea face o buna reprezentare?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

In gen de actiune de roman/film politist, poate combinat cu anime. Daca ai cartea in varianta cu desene ar fi foarte bine, faci niste copii la desene si le arati la momentul potrivit cand vorbesti despre actiunea cartii. Sfarsitul nu-l spui, ii lasi pe colegi sa afle singuri citind cartea happy Daca faci prezentarea in powerpoint tot asa, cateva fraze scurte de povestire, printre care intercalezi desene si pe fundal ai putea pune si muzica. Evident, tot cu final "necunoscut" happy