| muhuaxela a întrebat:

Trebuie sa prezint la scoala un proiect de afacere,Are cine idee ce as putea face?Trebuie sa duc si un produs(ex daca as deschide o cofetarie trebuie sa duc prajituri).Ma poate ajuta cineva cu idei? va rog.

6 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

In orice caz sa nu deschizi banca (ca ar trebui sa le duci bani si daca nu tii mai dau inapoi ai pus-o de-o friptura smug ). Daca te pricepi la machete din carton,lemn,etc poti sa zici ca vrei sa dezvolti o afacere imobiliara (cred ca aici s-ar multumi si cu niste planuri-faci niste desene si gata-),ai mai putea zice ca vrei sa iti deschizi o afacere in agricultura (si aici faci desene ca sa nu pierzi timpul aiurea) sau ai putea zice ca vrei sa deschizi o afacere cum masini (iei niste poze cu anunturi din reviste la masini de vanzare, motociclete, etc si te dai drept afacerist in asta).Ti-am dat idei.Baftawinking

| muhuaxela explică (pentru Magnifico):

Multumesc mult, ma mai gandesc ce sa fac, pana la urma...straight face

| Magnifico a răspuns (pentru muhuaxela):

Cu placere.Vezi ce faci astfel incat sa iei 10winking

| muhuaxela explică (pentru Magnifico):

Oricum iau 10 orice as face laughing

| slapnenorocit a răspuns:

O firma de cosmetice, eventual poate faci si niste flyere sau sa duci ceva cataloage happy

| muhuaxela explică:

N-as avea ce produse sa prezint, trebuie sa fie un produs nou, sa nu mai fie pe piata.sad