| buburutza0431 a întrebat:

Funda1Stie cineva daca clasele a-5-a fac clasa a-9-a in scoala primara sau la liceu?

4 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

nu stiu sigur...sunt clasa a 6-a, deci ar trebui sa fim prima generatie care ar face si clasa a 9-a la scoala gimnaziala.

in principiu, daca este si se afce clasa 0, inseamna ca si aceasta regula este valabila happy.
sper ca te-am ajutat.

| tudo393 a răspuns:

Da,clasele a 5-a vor face a -9a in scoala, dar nu se stie sigur(Mama mea e invatatoarehappy )!

| justme25 a răspuns:

Anul trecut lucrul acesta se discuta dar din cate stiu eu nu se aprobase, deci mai mult ca sigur clasa a 9 a se va face in liceu

| Giuly342 a răspuns:

Recent am auzit ca nu, si eu sunt prima generatie care "s-ar zice ca facem" (sunt in a-6-a),dar sincer nu stiu cum o sa incapem in scoala daca mai este si clasa 0, deja nu mai avem laboratoare de bio, geogra, fizica etc.