| louistomlinson a întrebat:

big grin
ma ajutati si pe mine cu ceva daca stiti? va rog
sunt in cipru din clasa 4 si aici sunt
-6 ani de scoala primara
-3 ani de gimnasiu si
-3 ani de liceu
Eu acum sunt in ultimul an de gimnasiu... daca o sa vin in Romania la scoala o sa trebuiasca sa repet anul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul il afli doar de la Centrul Naţional de Recunoaştere şi Echivalare a Diplomelor (CNRED), acesta face echivalarea studiilor efectuate in strainatate si iti spune in ce clasa te poti inscrie in Romania.
Pe site-ul lor oficial gasesti procedura si actele necesare pentru echivalare.

| djpro2012 a răspuns:

Am si eu la scoala o colega tot de acolo. O data ce ai facut o clasa, atat timp cat ai un fel de carnet de note nu trebuie sa mai repeti anul. Sper ca ti-am fost de folos