| anonim_4396 a întrebat:

Grilele de la medicina generala, la biologie, respectiv chimie, de la admitere sunt identice cu cele din cartea de grile care se gasesc la secretariatul facultatii?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Categoric, nu! Scopul acesteia este exclusiv orientativ.

p.s. Iti sugerez sa cumperi cartea de teste --- te va ajuta!

| MedRex a răspuns:

Nu. Cartea de grile sa sa te familiarizeze cu materia, limbajul folosit si punctele pe care se insista. Nimeni nu va da copy/paste la grile pentru examenul de admitere. Grilele sunt doar ca exercitiu.

| heyitsmexd a răspuns (pentru MedRex):

Am cunostinte care au tocit grilele, e vorba despre umf Timisoara

| MedRex a răspuns (pentru heyitsmexd):

Nu stiu ce sa zic. Degeaba tocesti ca nu pricepi nimic, ori daca te faci medic ca poti toci grilele respective mai bine lasa, fa altceva. Parerea mea care am trecut prin o admitere si prin facultatea de medicina.