| SilentCucumber a întrebat:

Hai Salut.
Eu vreau să întru la mate-info intensiv engleză.Cum fac? Trebuia să dau examenul de bilingv?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai terminat clasa a 8-a şi NU ai susţinut & promovat probele de "bilingv" din luna Mai 2015, NU te poţi înscrie la o specializare de "bilingv engleza"!
Dar, te POŢI înscrie la orice specializare de "intensiv engleză" - în general, se susţine un examen de limbă ( în vacanţă sau în primele 2 săptămâni de şcoală ).

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-intensiv/

Toate cele bune!

| alexs99 a răspuns:

Pentru a intra la intensiv engleza nu trebuia neaparat sa dai examenul de bilingv, dar cei care l-au promovat vor avea prioritate la admitere.Se va sustine si la liceu un examen la engleza, pe care trebuie sa-l promovezi daca vrei sa intri la mate-info intensiv engleza.
O zi buna.

| iepurascufundita a răspuns:

Da trebuie sa dai acel examen, dar daca ai terminat acum clasa a 8a nu mai poti acel examen se da inaintea testarilor initiale