| Carla01 a întrebat:

Heei,pe 30 noiembrie 2015 suntem liberi?

7 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

1 Decembrie sunteti liberi happy Doar daca esti din Bucuresti nu faci scoala happy si chiar asa... e mai rau ca nu se face scoala pe 30 noiembrie fiindca se recupereaza acea zi intr-o sambata sau intr-o zi din vacanta de iarna si ar fi mai nasol.

P.S. inca nu este sigur acest lucru. Nu se stie daca chiar nu o sa faca bucurestenii scoala pe 30 noiembrie.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Zilele de 30.11. 2015 ( luni, Sfântul Andrei ) şi 1.12. 2015 ( marți, Ziua Naţională a României ) sunt zile LIBERE ( oficial ) şi NU se face şcoală :D
Vezi detalii ( Art. 139 Codul Muncii ) la linkul :
http://www.codulmuncii.ro/titlul_3/capitolul_2/sectiunea_3_1.html

Toate cele bune!

| neutrino a răspuns:

Eu sunt, dar nu stiu daca si tu esti libera!

| K3nzoRRR a răspuns:

Da, cu ocazia Sf. Andrei si ziua Romaniei suntem liberi de la scoala.
Succes!

| K3nzoRRR a răspuns (pentru K3nzoRRR):

30.11.2015-1.12.2015*, am gresit lunile.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru K3nzoRRR):

Sfantul Andrei e pe 30 -11, iar ziua Romaniei pe 1 Decembrie 1

Zilele zibere se unesc!