| kiss100 a întrebat:

Heey! cine stie cat masoara stratul de huma? Urgent dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Depinde intr-adevar de zona, dar nu este de speriat in zona noastra (Mures) nu am auzit sa depaseasca 1m, in cele mai multe cazuri este de 30-40 cm.La noi in curte stratul de argila(huma, spoiala) se afla la aprox. 3.5m si este de aptox. 25cm, urmat de pietris de granulatie mica 0.5 - 3.5cm unde este si panza freatica. Fantana are aprox.4.5m adancime.Se mai poate afla concret, cu o expertiza geologica(sondare). Respecte

3 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Daca te referi la stratul de huma de pe pereti, acesta nu este prea gros aprox.0, 1 - 0, 3mm, infunctie de cate straturi au fost puse de-a lungul timpului, daca faci referire la stratul de argila(mineralul)din care se obtine huma, asta depinde de mama natura.Respecte

| kiss100 explică (pentru LIN2010):

Ma refeream cel de sub pamant adica sper sa nu gresesc dar asa cred ca se cheama. de ex daca vreau sa fac o fantana si dau de huma cam cati metri ar avea? nstiu oare depinde de zona?

| LIN2010 a răspuns (pentru kiss100):

Depinde intr-adevar de zona, dar nu este de speriat in zona noastra (Mures) nu am auzit sa depaseasca 1m, in cele mai multe cazuri este de 30-40 cm.La noi in curte stratul de argila(huma, spoiala) se afla la aprox. 3.5m si este de aptox. 25cm, urmat de pietris de granulatie mica 0.5 - 3.5cm unde este si panza freatica. Fantana are aprox.4.5m adancime.Se mai poate afla concret, cu o expertiza geologica(sondare). Respecte

| danni004 a răspuns:

Un alt programel de facut bani online, cel mai usor, zic eu, intrucat nu trebuie sa faci nimic, este Gomez Peer Zone pe care tu trebuie sa il descarci de pe site, dupa ce te inregistrezi.
Nu trebuie sa faci nimic, decat sa il ti deschis atunci cand doresti, cand sa spunem intrii pe messenger, facebook s.a.m.d. Esti platit atata timp cat il ti deschis.

Interesant, nu? Se pare ca da.

Nu esti inca inscris? intra pe http://www.gomezpeerzone.com/application-apply/?Referrer=illegald si fa bani cati vrei!

Pentru a face mai multi banuti trebuie sa cautati oameni care sa ii convingeti sa se logheze pe Gomez PEER de pe link-ul tau de refferal!

Mult succes @