| madalina215 a întrebat:

Hei anul aceste trec in clasa a 8 a si parinti vor sa dau la un liceu militar. Am medie peste 9 dar totusi mie ca nu o sa intru daca puteti sa imi dati niste sfaturi si niste informati ar conta mult. Multumesc funda

Răspuns Câştigător
| madb a răspuns:

Parintii tai vor asta dar tu...ce vrei? Daca iti mentii peste 9 media ai de-a optiuni...eu zic sa analizezi mai mult e vorba de urmatorii 4 ani din viata ta si eventual de viata ta toata daca vrei sa ramai in profilul liceului. La liceele militare conteaza mult si probele fizice! Pentru tine cred ca asta conteaza pentru ca te avantajeaza media si cred ca te vei descurca grozav la probele scrisewinking. Liceul militar e destul de strict dupa cum probabil iti imaginezi si daca vor doar ai tai asta si tu esti nehotarata eu zic sa-ti gasesti alte variante, sunt convinsa ca vor intelege doar sunt parintii tai si conteaza sa fii tu fericita in primul rand!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La liceele militare se da admitere, respectiv probe fizice si teoretice. Daca nu vrei lamureste-i pe parinti ca nu-ti place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e*

| madalina215 explică:

Totusi am pile dar nu stiu daca imi sunt de folos....As vrea sa intru pentru ca se castiga foarte bine. Ce sa fac:?