| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa intru la un liceu teoretic, la prima clasa (intensiv engleza) iar pentru asta este nevoie sa trec acel test de bilingv. Daca si voi l-ati dat imi puteti spune cat de dificil vi s-a parut? Mie de proba orala imi este cel mai frica. thinking Si niste sfaturi daca puteti sa-mi dati, va rog. big grin

2 răspunsuri:
| RememberToSmile a răspuns:

Si eu am dat testul anul trecut si la fel ca si tie imi era mai frica de proba orala.Dar pana la urma m-am descurcat mai bine la orallaughing Trebuie sa scapi de emotii si sa vorbesti cat mai multlaughing Iar la proba scrisa sa fi foarte atenta pentru ca nu este foarte greu.Bafta multa!