| 000M1ha3la a întrebat:

Hei! Ce fel de facultati exista in Romania? Ma refer la specialitati,gen drept, etc. Cele mai usor dintre ele.Voi ce facultate urmati?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista zeci de specializari de la fizica nucleaza la sport.

daca vrei sa faci o facultate doar pentru ca e usoara si sa ai o diploma iti recomand sa nu iti mai pierzi timpul.

| PeFuga a răspuns:

Buna!
Am o veste proasta: nici o facultate nu este usoara! Oriunde vei merge vor fi si profesori batuti in cap, care iti cer marea cu sarea si te taraie de 3 ori prin examen pana sa te treaca cu 5.
Am si o veste buna: daca te axezi p ceva care iti place, atunci cu siguranta iti vei da interesul si vei trece mai usor prin facultate!
Daca vrei sa faci ceva doar ca sa ai diploma aia, fara a-ti da un minim interes, atunci exista si varianta ID (invatamant la distanta) unde e ceva mai lejer...