| Dobre_Raluca_1982 a întrebat:

Hei! Ceva pareri despre Moisil? (Bucuresti). Cum sunt profii si colectivul?

1 răspuns:
| cosminandrei96 a răspuns:

Foarte misto. E super daca ai medie de intreare la Moisil pentru ca e mai bun decat Lazar sau Spiru sau alte licee care-si fac o reclama super mare.
Colectivul este foarte tare pentru ca nu sunt cocalari, fitoase sau alte "grupuri" de astea pe care le gasesti prin Caragiale sau Spiru.
De profi nu am ce sa zic pentru ca toti sunt pregatiti si se implica foarte mult in materia pe care o predau (se vede ca le place ceea ce fac, chiar daca predau fizica, geografie sau engleza, toti sunt pasionati).
In concluzie, cei care aleg Moisilul petrec 4 ani chiar frumosi, fara probleme de "anturaj prost" sau profesori nebuni.
Ti-am scris toate astea pentru ca stiu cum este, m-am transferat la Moisil de la Vianu si crede-ma ca nu se putea sa fac o alegere mai buna.

Ps. Ce medie de admitere ai?