| Ionut524ionut a întrebat:

Hei cine îmi calculează și mie media de admitere pentru un liceu de arta? E putin devreme dar vreau sa stiu cam ce ar trebui sa iau in evaluare.
Medie posibilă evaluare națională: 6
medie probe eliminatorii: 10
Medie generala aproximativa pe 4 ani: 8, 7
dau funda!

1 răspuns:
| Kostzy5 a răspuns:

Eu zic in loc sa te gandesti la media de admitere, mai bine tragi tare si inveti pentru evaluarea nationala.Cum adica in cei 4 ani ai 8.7 si la evaluare sa iei doar 6. Un pic de rusine, fii mai ambitios.La evaluare trebuie sa iei cel putin 8.Asa ca hai burta pe carte.