| Commapoint a întrebat:

Hei cu cat credeti ca vor scadea mediile de admitere la liceu? de ex daca la un liceu se intra anul trecut cu 8, 60 anul asta cu cat se poate intra? credeti ca pot scadea si cu 1 punct? funda

Răspuns Câştigător
| Bogdanel97 a răspuns:

Nu. In nici un caz nu o sa scada cu atat. Eventual cu maxim 30 sutimi. Dar dupa cum am vazut notele de la evaluare sa-r putea sa creasca un pic nu sa scada. Succes sa intri unde iti doresti. happy

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşiwinking

Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Toate cele bune.

| RebecCa11 a răspuns:

Ca sa intri la orice profil, trebuie sa ai media mai mare ca ultimul intrat anul trecut! happy