| georgiana952 a întrebat:

Hei, cum se numeste inchisoarea pentru minori? Am un lapsus. Multumesc.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Centru de Reeducare sau Scoala de Corectie.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent, conform Codului penal, sunt doua feluri de "inchisori" pentru minori, centru educativ sau centru de detentie, citez:
"2. Măsurile educative privative de libertate sunt:
a) internarea într-un centru educativ;
b) internarea într-un centru de detenţie."

| darrio2007 a răspuns:

Centru de reeducare. Unul este la Tichilesti in Braila. Judetul meu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

B.D. for children.(batalionul disciplinar pentru copii.big grin Neata vecine, sunt din Macin.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai noroc! Eu, cred ca ai vazut la profil, din Braila.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoala de corectie

| AnimatedSignature a răspuns:

Școală de vară, centru de reeducare, școala de corecție, detenție...

| anonimuscc a răspuns (pentru AnimatedSignature):

Scoala de vare? scuza-ma ca iti spun dar eu nu am mai auzit niciodata asa, nu ca e un subiect discutat mult de mine dar suna ciudat

| SecretSmile a răspuns:

Scoala de corectie sau centru de reeducare!winking

| lablocsuperfan a răspuns:

Scoala