| SquidFTW a întrebat:

Hei! Daca sunt la liceu pe profil de stiinte ale naturii(fizica mate. chestii d astea) din ce dau bacul... mate, romana, o limba la alegere si?

5 răspunsuri:
| danaieladaniela a răspuns:

Chimie,biologie si fizica

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Nu dai la o limba la alegere. BAC-ul are doar 3 probe. Astea cu limbile straine se numesc COMPETENTE. Cand se face media de la BAC, competentele nu se pun si la competente se dau calificative, nu note.

BAC-ul la stiinte este la mate, romana si materia la alegere (biologie, chimie, fizica)

| SquidFTW explică (pentru WhatABeautifulDay):

Aha... eram nedumerit ca multi colegi ziceau ca putem alege una dintre info fizica biologie si chimie

| AC4S4 a răspuns (pentru SquidFTW):

Vei da la Romana, Matematica, Fizica/Chimie/Biologie/Informatica (la alegere).

| crud a răspuns:

Si alegere intre chimie, fizica, biologie