| anonim_4396 a întrebat:

Hei hei! am nevoie de nişte subiecte din anii trecuţi de la examenul de admitere liceu bilingv engleza, dacă mi+aţi da nişte linkuri ar fi foarte folositor., mulţumesc anticipat! big grin

Răspuns Câştigător
| Melinda1219 a răspuns:

Buna!
NU mai am subiectele, dar iti spun ca la noi s-a dat usor.
La primul subiect era un tabel cu verbe neregulate, mai exact 10 verbe, pe care noi trebuia sa la scriem formele. Apoi au fost niste reformulari, diateza pasiva si vorbirea indirecta.Si erau si cateva propozitii cu timpuri.
Cam atat!
P.S. Timpul este de 1 ora!
Bafta!