| Iustiina a întrebat:

Hei! :* In saptamana altfel facem "Carnavalul primaverii". In ce as putea sa ma costumez, legat de primavara? P.S : costumul trebuie sa il confectionez acasa. Si vreau sa fie ceva usor de confectionat, deoarece nu ma pricep.straight face.

Si mai facem si " Scoala noastra are talent".
Si trebuie sa particip. Cu ce numar as putea participa?. Vreau sa fie ceva destul de amuzant...si in acelasi timp frumos, insa nu am idee.
Multumesc anticipat puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Allexyy a răspuns:

Buna! Eu ti-as da sfatul de a te costuma in ceva simplu..ca de exemplu in zana florilor folosind hartie creponata. Daca ai imbracaminte care nu-ti mai e prea folositoare poti lipi hartia creponata pe haina in diferite forme si iti poti face o coronita care sa sa fie din ceva flori artificeale sau de asemenea tot hartie creponata lipind-o pe un carton taiat in forma de rotund! Este foarte simplu. Daca ai talent la vreun instrument muzical sau vocal sigur ar fi un numar spectaculos si frumos. Distractie placuta!

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Fluture, omidă, floare, albină, fetiţa de la centură, un cais înflorit, un rîu care inundă, echipa de la ICRAL care asfaltează străzile, vînzătoare de seminţe le stadion.
Cît despre treaba cu talentul?
Caută pe TPU şi vezi dacă te întrece cineva la pus întrebări de genul acesteia. Dacă nu, precis te poţi prezenta cu acest număr.

| MMihai a răspuns:

Dacă nu porți ochelari, faci niște ca niște ochelari din hârtie, ca un 8 culcat, legate la spate cu o sfoară. prin găurile de la 8 vezi tu.
De acei ochelari în formă de 8 culcat, lipești ca niște petale de ghiocel făcute din hârtie albă, care îți acoperă parțial partea de jos a feței, și zici că ești cucoana / madam ghiocel.