| XxKAMELIAxX a întrebat:

Hei! Ma puteti ajuta cu cateva referinte critice pentru cartea Padureanca de Ioan Slavici? Am cautat si n-am gasit, iar cartea pe care o am nu contine asa ceva.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa nu-ti faci temele pe aici! Citeste! http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

| XxKAMELIAxX explică (pentru Salontanul):

Amm..pardon..tema e una.dar referintele critice sunt scrise de prozatori..eu nu le gasesc in cartile pe care le am si de aceea am intrebat aici. poate cineva are cartea si ma poate ajuta.
Nu era niciun exercitiu de rezolvat!
Iti multumesc mult pentru sfat!

| XxKAMELIAxX explică (pentru XxKAMELIAxX):

Adica.ce voiam sa spun. daca cumva cineva avea cartea Padureanca.ii ceream, in mod frumos, sa-mi spuna si mie cateva referinte critice.(scrise in carte, doar trebuiau copiate.)
Va rog sa nu ma injurati/certati pentru ca nimeni nu ar trebui sa faca asta cu nimeni..inteleg si prin vorba buna tot ce vreti sa spuneti..sunt om, la fel ca dvs. (In special utilizatorul CristiDinBucuresti)

| XxKAMELIAxX explică (pentru XxKAMELIAxX):

Sa mai repet o data, poate inca nu m.am facut inteleasa:aceste referinte critice se gasesc in carti..nu trebuie sa le faceti dvs! Trebuia doar sa va cautati cartea si sa va uitati putin in ea..chiar atat de greu era? ..nu v.am pus sa scrieti dvs referinte critice pentru mine!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie la jigniri! Poti ramane fara cont!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gata incepe scoala? Ce ne bucurăm, iar ave ti teme pe care le face ti pe TPU? Ce frumos, toata vara ce ai facut? Ai stat acasa a fost carantină in primăvară, trebuia sa pui burta pe carte ca stiai ca vine septembrie luna in care incep școlile, acum vrei sa îngrași porcul in ajun? Tîrziu. Ce clasă esti? Ce varsta ai?

| XxKAMELIAxX explică (pentru anonim_4396):

Stii ce inseamna referinte critice saau.te bagi in seama ca musca in lapte? ..eu voiam un raspuns pentru intrebarea pe care am spus.o, nu o jignire.dar multumesc mult!
De unde stii ca nu am lucrat nimic pana acum? De unde stii ca eu nu am citit nimic pana acum? De unde stii ca eu nu am facut nimic pana acum?!?!? Asta am dat eu de inteles? Atunci imi pare rau! Si chiar daca o fi fost asa..asta e! Eu sunt cea care suporta consecintele!
Ce clasa sunt? Nu te intereseaza.dar am intrat in a 10. a acum.
Multumesc mult pentru opinia ta sincera!