| xXWhisperOfLoveXx a întrebat:

Hei...
Mai am o intrebare legat de examen.La Subiectul 1-A exercitiul 3.Selecteaza un epitet si o enumerati din text.Eu am scris epitet "suvoaie de cerneala neagra" si enumeratie"fara altidudini si longitudini".
La barem am vazut altele, deci e gresit ce-am scris sigh straight face?
Multumesc...rolling eyes

Răspuns Câştigător
| măcheamăăăî a răspuns:

Nu e bine ce ai scris.Acolo suvoaie de cerneala neagra era metafora.Si la cealalta trebuia altceva oricum.Din pacate, ai gresit (cred eu). Succes la note!

2 răspunsuri:
| Alexandraelenab a răspuns:

Enumeratie :exemplu: cu avânturile, cu certurile, cu neînţelegerile
si epitet: lumini ameţitoare

Unde puii mei ai stat 4 ani la orele de romana? Esti varza.

| xXWhisperOfLoveXx explică (pentru Alexandraelenab):

Esti tu perfect straight face? Am gresit un exercitiu si spui ca sunt varza.In primul rand nu judeca oamenii daca nu-i cunosti, omul mai greseste in viata.In al 2-lea rand.Copy/Paste de la barem...