| niron a întrebat:

Hei salut TPU! am si eu o intrebare, sunt la facultate anul I la USAMV din Cluj-Napoca si nu am fost la nici un colocviu sau la un examen ce se intampla le pot da in sem II sau sunt exmatriculat.

10 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La unele te poti prezenta in sesiunea suplimentara de restante de la sfarsitul lui februarie ---- cel putin teoretic, asa prevede.4.3 din Regulamentul 2016 privind activitatea profesionala a studentilor(http://www.usamvcluj.ro/files/carta/corectat/ultima/RC%2040.pdf)
Informeaza-te la decanat despre programarea intr-o sesiune suplimentara a examenelor restante pentru studentii din anul I.

Bula
| Bula a răspuns:

Ca sa ingrijesti animalele sau sa sapi pamantul nu e neaparat nevoie de diploma...
Poti sta linistit, nu va fi sfarsitul lumii!

| liliana77any a răspuns:

Buna!
Daca nu ai credite suficente nu vei trece in semestrul 2 si vei fi exmatriculat.
Invatata acum pe ultima suta de metrii sa te scoti...

| sabin89 a răspuns (pentru liliana77any):

Metri *

| suntserios a răspuns (pentru liliana77any):

Creditele se aduna abia la sfarsitul anului

| liliana77any a răspuns (pentru suntserios):

Se aduna si atunci dar se aduna si la trecerea dintr-un semestru in altul.

| suntserios a răspuns (pentru liliana77any):

Da si mie un exemplu de facultate care calculeaza creditele la sfarsitul unui semestru... si link catre regulament ca sunt curios

| liliana77any a răspuns (pentru suntserios):

La facultatea mea asa e, daca nu ai nici-un credit pe semestru esti exmatriculat.

| Porcusorul a răspuns:

Examenele la care nu te-ai prezentat le dai la anul. Fie ca restante din anul I, fie ca repetare a primului an daca nu iti iei toate examenele in semestrul II. Pacat ca ai ajuns la una dintre cele mai bune universitati de profil din tara, dar nu-ti dai deloc interesul!

| niron explică (pentru Porcusorul):

Am fost plecat din tara...