| bubu1 a întrebat:

Hei! Stie cineva cat e taxa anuala la ASE?

Răspuns Câştigător
| Green66 a răspuns:

Http://mefc.ase.ro/taxe

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

" 6. Ce taxe de înscriere si de scolarizare se cer?

La învatamântul de licenta cu frecventa taxa de înscriere este de 100 lei. În aceasta taxa sunt incluse primele doua optiuni.
Candidatii care vor sa îsi exprime mai mult de doua optiuni vor plati, în plus, câte 25 lei pentru fiecare optiune exprimata. Optiunea este facultatea si forma de finantare (aceeasi facultate la buget + taxa reprezinta doua optiuni). Candidatii au toate optiunile exprimate notate pe fisa de înscriere si pe baza acestora intra în concurs. Dupa încheierea perioadei de înscriere optiunile si ordinea lor nu mai pot fi modificate.
La învatamântul la distanta taxa de înscriere este unica, de 100 lei, indiferent de numarul optiunilor solicitate de catre candidat. La învatamântul la distanta sunt numai locuri cu taxa.

Taxa de scolarizare este de 3500 de lei pentru forma de învatamânt cu frecventa si de 3200 de lei pentru forma de învatamânt la distanta. Taxa de scolarizare pentru anul universitar 2015- 2016 este de 3.500 lei/an pentru cetatenii statelor membre ale Uniunii Europene, Spatiului Economic European si Confederatiei Elvetiene. Pentru cetatenii straini, altii decât cetateni ai statelor membre ale Uniunii Europene, Spatiului Economic European si Confederatiei Elvetiene, sau cetatenii români cu rezidenta permanenta în strainatate, taxa de studii este de 250 €/luna, respectiv 2250 €/an." - SURSA :
http://www.ase.ro/admitere2015/licenta/intrebari.asp

Toate cele bune.

| bubu1 explică (pentru bursuc001):

Multumesc mult!

| bursuc001 a răspuns (pentru bubu1):

Cu plăcere happy

O seară frumoasă.

| Julian_Xander_1988 a răspuns:

Tarife scolare pentru licenta - 3500 pe an
Tarife scolare pentru masterat - 5000 pe an
Tarife scolare pentru doctorat - 6500 pe an