| denisauchiha a întrebat:

Hei sunt clasa a8a. Bucuresti
Imi recomandati si mie niste licee cu medii de la 9 in sus?
Eu ma gandesc sa dau in Moisil. Ce parere aveti? Cum e viata acolo? Dar Lazar? Si de Spiru ce ziceti?
Vreau sa stiu de profesori, daca se invata bine sau e lejer (eu vreau cat de cat lejer), comunitatea? >:
Si ca.s fata... De baieti ce ziceti?

Multumesc de raspunsuri! :*

2 răspunsuri:
| pefelie a răspuns:

Pai sincer iti spun din experienta, alegeti un liceu mai `slab` (in sensul sa nu aiba cerinte prea mari) pentru a iti putea ridica mediile usorwinking Iti spun din experienta pentru ca eu in 5-8 aveam unii colegi care rupeau la invatat se bateau pe 9 si 10 pe capete si acum la liceu au intrat si au medii de la 7 la 10 pentru ca au vrut sa se laude ca au intrat la cinestie ce mare liceu din oras iar eu care aveam mediile de la 5 la 8 in clasele 5-8 acum am mediile si eu de 7-10 la fel ca ei, dar ei invata pentru mediile alea de-si sparg capetele si eu lejer am maxim 5 teme pe saptamana de facut pentru acasa si citesc cand am chef sau cand stiu ca mai toti colegii mei au note si eu am gaura.
Si totul se rezuma la ce?! Ei invata de rup si eu stau relax la un liceu mult mai relax si avem aceleasi medii iar la facultate eu pot sa intru unde intra si ei cu aceleasi medii.
Sfatul meu sincer: Nu te arunca la licee doar pentru a arata celorlalti `unde ai reusit tu sa intri`, gandeste in viitor (bine-nteles daca vrei sa-ti continui studiile si mai departe de liceu) happy

Sper ca te-am ajutat!

| AndruHara a răspuns:

Eu iti recomand Lazar dintre liceele mentionate mai sus.Dar nu cred ca poti sa fii lejera intr-un liceu cu medie peste 9, nu crezi? Daca vrei mai multe informatii despre alte licee, uite aici o lista cu toate mediile liceelor din Bucuresti:

http://www.meditatii-mate.ro/......i2011.html

Astea sunt din 2011-2012, dar mediile nu variaza cu mai mult de 0, 02-0, 04 mai mult. Funda?