| TheGeor19 a întrebat:

Am intrat la stiinte ale naturii- intensiv engleza.La ce se da teza? Cate ore de engleza se fac pe saptamana? Se mai fac si alte limbi moderne?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci patru ore de engleza.
Dai teza la romana, mate, o stiinta la alegere si cred ca si engleza din moment ce eu la intensiv informatica dau teza la info
Mai faci a doua limba pe care ai facut-o in generala(franceza sau germana)
Sa stii ca ma deruteaza totui ceva:
Am o colega care e la stiintele naturii si da teze la doua stiinte(obligatoriu), deci tot 4 teze si nu da la engleza fiind ca nu-i la intensiv
tu daca esti la stiinte intensiv engleza, nu cred ca vei da cinci teze totusi.
Deci ori dai doua stinte ca si aia de la profil stinte fara intensiv
Ori dai o stiinta si materia pe care o faci intensiv.
Eu merg pe a doua varianta, vezi daca scrie pe site-ul liceului.

1 răspuns:
| kscorpio a răspuns:

Nu inteleg de ce nu intri pe site-ul liceului la care ai intrat sa vezi exact ce se face acolo. Ca nu toate liceele sunt standard. Eu asa am procedat.