| Denise8 a întrebat:

Am un proiect la romana si nu prea inteleg cerintele. Deci am avut de citit o carte, Singur pe lume, si cerintele sunt urmatoarele: Ipostazele adolescentului; importanta varstei adolescentei in viata lui; viziunea adolescentului asupra lumii; cum este receptat adolescentul de celelalte personaje; viziunea autorului asupra temei.Nu am pretentia ca voi sa imi rezolvati cerintele, vreau doar sa mi le explicati.

1 răspuns:
| Mateiu a răspuns:

N-as vrea sa iau painea de la gura profesorului tau de limba si literatura romana., ar puta muri de inanitie, vorba lui Toparceanu!