| Georgiiiiiii a întrebat:

Hei tpu...cum se transforma o fractie zecimala periodica simpla intr-o fractie ordinarabig grin? eu nu-mi aduc aminte bine..si nu vreau sa gresesc
Pentru cel mai repid si cel mai bun raspuns dau fundabatting eyelashes!

Răspuns Câştigător
| monica_8816 a răspuns:

Pai de ex. 2, (5)= 25 - 2 supra 9 sau 2 intregi 5 supra 9... Funda puppy dog eyes

1 răspuns:
| Anda-Teodora_Macovei_1993 a răspuns:

3,(9)=39-3 supra atatia de 9 cate cifre sunt intre paranteze si atatia de 0 cate cifre sun intre virgula si paranteza