| Olaru_Elena_1998 a întrebat:

Hei TPU, eu sunt in clasa a7a si e prima data cand fac chimia,stiti cum este? e grea, usoara? chiar vreau sa stiu ca am auzit ca vem o profaa rea -_-

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Depinde, daca iti place ti se pare usoara si interesanta, daca nu iti place o sa ti se para grea si o sa o urasti. Mie mi s-a parut destul de usoara.

| alexs99 a răspuns:

Daca vei invata va fi foarte usor, daca nu vei invata va fi foarte greu, mai ales cand vei ajunge la sistemul periodic.

| Necunoscut123456789 a răspuns:

Iti zic sincer eu sunt acum in clasa a8a si intr-a 7a la inceput nu ti se pare chiar asa de greu dar dupa aceea incepe greul, faci cam ce e de baza si apoi in clasa a 8a faci mai multe experimente si faci o "revizie" la materia din clasa a7a

| dyapapusik a răspuns:

Atata timp cat o sa fi atenta la ora, eu zic ca va fi bine! mi-e una imi place chimia big grin