| Iulian890 a întrebat:

Salut, sunt clasa a10a si in viata mea nu mi-a placut chimia, gen nu o inteleg deloc.
Vreau sa va intreb daca stiti o carte sau ceva prin care sa inteleg si eu o data chimia.

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Sigur, eu am ramas corijent la chimie intr-a 9a
si apoi am invatat fara sa imi dau seama, intr-a 10a big grin

| iamprettybored a răspuns:

Culegerea și manualul de la Explorator. Au separat pentru chimie organică și anorganică.

| biancaebar a răspuns:

De carti nu stiu, dar clasele la meditatii de chimie m-au ajutat foarte mult pentru ca profesorul imi explica bine imi dadea exercitii le corecta si dupa aceea repetam vreun exercitiu incorect