| Răzvan_1272 a întrebat:

Ore cum ar fi Raiul dacă s-ar afla pe fundul mării sau într-o peşteră? Întrebarea asta mă frământă de mult timp şi nu ii găsesc răspuns. Sper că mă puteţi ajuta. Merci mult.

Răspuns Câştigător
| alina_3113 a răspuns:

Ai pus o intrebare foarte buna.La chestia asta nu m-am gandit pana acum, dar cred ca RAIUL este frumos asa cum este nu se stii cum este, unde este, dar se stie un singur lucru ca este minunat acolo. Chiar daca ar fi pe fundul marii sau intr-o pestera nici nu ar conta, gandeste-te ca acolo vei gasi toate pers pe care ai vrut sa le vezi, de acolo iti vei putea vedea familia, etc. deci chiar nu ar conta unde ar fiwinking

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă e pe fundul mării, bănuiesc că ud.
Dacă într-o peşteră (care să nu fie pe fundul mării) atunci doar umed.

| 54ndy a răspuns:

Dacă ar fi raiul pe fundul marii cred că ar fi că în desenele animate cu Mica Sirena, iar dacă ar fi întor-o peştera ar fi una cu picturi rupeste, eu mi-l imaginez ca pe planeta Pandora din filmul Avatar.

| exhibitii a răspuns:

Si daca nu exista rai sau iad? ci pur si simplu o noua viata mai buna sau mai putin buna...
Eu cred ca dupa ce murim o sa ne nastem din nou.Nu avem cum sa disparem si nici sa ne ducem intr-un loc numit rai sau iad. Sunt inventii umane.

| totem a răspuns:

Ii clar. daca e pe fundul marii ii ud. daca e in pestera e intunecat. daca e pe fundul marii ajungem draq majoritatea sirene(cum il cheama pe masculul sirena ca habar nu am). daca e in pestera ajungem de unde am plecat. o sa fim oamenii cavernelor.io sunt inca al tavernelor.

| Forcas_9823 a răspuns:

Raiul, prin definitie ar fi locul unde se afla Slava lui Dumnezeu. Deci, oriunde s-ar alfa, ar fi perfect. Acum, tehnic, la sfarsitul lumii, Pamantul se va vaporiza, astfel, nu vor mai fi nici mari, sau pesteri. Deci, probabil ca nu va fi. Dar, daca ar, probabil ca ar fi foarte frumos.

| 12alex12 a răspuns:

Acolo n-ar fi crizabig grin

| traceurpkvictor a răspuns:

Si tu faci romana dupa Humanitas?laughing

| Ameelia a răspuns:

Habar nu am sincera sa fiu.Nimeni nu stie, vei vedea dupa ce vei muribig grin