| cireasa a întrebat:

Hei TPU puteti sa imi raspundeti la urmatoarele in trebari pls. dau funda.
1. Fiecare persoana are o personalitate juridica. In romania, incepande de la varsta de 14 ani se post exercita undele drepturi civile. la 18 ani devenim cetateni in sensul deplin al termenului, prin dobandirea dreptului de a exercita linertatile politice constitutionale. de ca 18 ani suntem majori, raspudem direct in fata justitiei si ne putem apara drepturile direct in cadrul acesteia.raspundeti la urmatoarele intreberi.
-Ce drepturi civile aveti la varsta voastara? 13 ani 14 ani,
-Ce indatoriri civile aveti in momentul de fata?
-In ce masura va sunt respectate drepturile in mediul in care traiti?
- In ce masura va respectati voi indatoririle pe care le aveti in cadrul comunitatii in care traiti?
- Ce institurii suprevegheaza respectarea drepturilor vostre?
- Care sunt urmarile nerespectarii indatoririlor voastre civile?
- cre sunt institutiile care urmaresc respectarea indatoririlor pe care le aveti?
-aveti incredere in instituriile respectice?

asi dori ca raspunsurile sa fie numerotate astfel:

1. este...
2...
3... si tot asa
pls cat mai rapid astept raspunsuri. funda

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Asata e tema de la scoala. Tu ar trebui sa ti'o faci nu noi. Asa ca spor la lucru.

| cireasa explică (pentru KellyGreen):

auzi eu vam cerut sa ma ajutati, te bagir repede in seama. daca ma ajuti, ma a juti daca nu stai si nu te baga.

| KellyGreen a răspuns (pentru cireasa):

In regulamentul TPU scrie clar ca aici nu se face tema de la scoala asa ca nu mai comenta degeaba.