| AgustD a întrebat:

Stie cineva dacă la liceul Jean Monnet din Ploiești la profil filologie franceza trebuia sa dau proba sau nu? Odata ce e media acolo afişată, nu trebuia? Sau da? Unii imi spun ca trebuia, altii ca nu. Daca stiti va rog sa imi raspundeti. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă este Filologie "bilingv", atunci TREBUIA să dai & promovezi Testul de bilingv din luna Mai 2016!

Dacă este Filologie "intensiv", atunci vei da Test de limbă străină în vacanţa de vară sau în primele 2 săptămâni de la începerea anului şcolar!

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-intensiv/

1 răspuns: