| xDqqq a întrebat:

trebuie sa fac un proiect la engleza despre ce vreau eu, insa nu prea stiu despre ce sa fac, nu am nicio idee. m-am gandit sa fac despre ceva vedeta ( actor ) dar nu stiu pe cine sa aleg. as vrea sa fie o vedeta destul de cunsocuta dar nu gen miley cirus. despre cine sa fac? sau daca aveti voi alte idei despre ce sa fac sunt bine venite! multumesc! dau funda!

Răspuns Câştigător
| Smile007 a răspuns:

Eu zic sa nu faci neaparat despre vedete. Poti sa faci altceva de exemplu : - O compunere in engleza
- o interpretare in engleza a unui text
Sau despre animale : despre un animal interesant (astfel incat proiectul tau sa atraga atentia ascultatorilor sau cititorilor )
Sau : Despre un oras sau despre o tara
Sau despre un sport (sa-l descrii )
Parerile si ideile mele - tu faci cum vrei.

5 răspunsuri:
| LauraaBlack a răspuns:

Pai...eu zic sa faci despre Miley Cyrus, poti spune de cand este vedeta, enumeri cateva din cantecele ei, vorbesti despre relatia ei cu fanii, despre tatal ei... prietena cea mai buna. happy etc. Sper ca te-am ajutat happy fundita :d?

| Alex1997fun a răspuns:

Pai ai putea sa iei actori gen:Bruce Willis,Jackie Chan.

O alta idee ar fi sa faci despre:Sanatate(scrii cu ce putem sa ne mentinem sanatosi,unele boli care se provoaca din cauza neingrijiri corpului) sau despre o masina(componente, dezavantaje, avantaje)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei sunt multe vedete:selena gomez, demi lovato ma rog si ca niste cantareti ti-as da pe rihanna, mohombi eh is multi cine ii mai retine... cauta pe google: actori disney channel ca iti da cai mai cunoscutitongue

| SimoAndreea_5359 a răspuns:

Pai.uite...si putea face despre floarea ta favorita...sau despre un film.de exemplu:.rio (daca l-ai vazut).sau te poti documenta despre filmele vechi si poti explica cum sunt facute.

| Isabella_7919 a răspuns:

Alege despre Rihanna! pune poze si scrie despre ea:dfuna:dbig grinD: