| ioanaandreea14 a întrebat:

unde in China sau in Japonia este traditia cu geisha? si in care din aceste tari se facea acel coc in care se baga acele bete? si inca o intrebare se mananca in ambele tari cu betisoare? DAU FUNDA

2 răspunsuri:
| ionutalex13 a răspuns:

Geisha este doar in japonia.de mancat cu betisoare toti asiaticii mananca japonezii vietnamezii chinezii koreenii.chestia cu cocu nu stiu

| 小林一之瀬 a răspuns:

Hello. I'm glad that you asked this. The truth is that the Geisha tradition was developed in Japan, but China has a very similar tradition. Chopsticks are used by all Asian people, including Japanese.