| anonim_4396 a întrebat:

va uitati la Jumong? de pe tvr. 1? va place? mie la maxim! Il ador pe Jumong ( Song Il Gook ) ce va place cel mai mult la acest film? Si pentru cei care nu se uita - este de luni pana vineri incepand cu orele 18:30 :X este exceptional acest serial coreeean happy:X:X:X

9 răspunsuri:
| AframyK a răspuns:

Ai dreptate, este unul dintre cele mai exceptionale seriale coreene de pe TVR 1.Ca sa te lamuresc, imi place tot ce am vazut pana acum, si-mi va placea si ce urmeaza, cu exceptia personajelor negative, cele mai negative fiind guvernatorul chinez din Xuantu(Yang Jung), respectiv fata lui, Seollan.

| LucianGabriel a răspuns:

Daca cumva nu-l poti vedea la tvr(sau vrei sa-l vezi inainte), il poti vedea aici complet http://xfilmeonline.ucoz.com/......_online/82
(cumva daca eroare de pe servere, dai dublu click pe player ca sa te transfere pe teava.ro, si acolo merge la sigur...)

| 김남길 a răspuns:

Mihai vreau sa-ti spun ca in viata reala si chiar si in film Jumong se va insura cu Sosesono (ca prima concubina) si va avea chiar si trei copii cu ea big grin

| 김남길 a răspuns:

În 19 î. Hr., prima soţie a lui Jumong, YeSoya, a fugit din Dongbuyeo cu fiul lor, Yuri, şi a ajuns în Goguryeo. YeSoya a devenit regină, provocând tensiune cu a doua soţie a Jumong.

Deoarece SoSeo-no se temea pentru poziţiia fiilor ei în viitor, în Goguryeo, ea a plecat cu cei doi fii şi o parte dintre oameni. Ea a pornit spre sud şi s-a stabilit acolo unde acum este Coreea de Sud. Acolo ea a construit regatul Baekje al cărui prim rege a fost unul dintre băieţii ei cu Jumong, Onjo. Jumong l-a numit pe fiul său, Yuri ca Prinţ Moştenitor şi succesor la tron.

| 김남길 a răspuns:

Familia

* Tatăl: Hae mosu
* Mama: Yuhwa
* Tată vitreg: Geumwa, rege în Dongbuyeo
* Prima soţie: Doamna Ye

1. Yuri (Regele Yuri),

* A doua soţie: So Seo-no

1. Biryu
2. Onjo (Regele Onjo)
Cred ca trebuie sa te contrazic Mia, Si in viata reala a fost casatorita cu el.
Obs. So Seo-no are doi copii cu Jumong

| coolgirld a răspuns:

Sal imi place acest film si cred ca e super. totul e uimitor

| Mihai212 a răspuns:

Asa ehappy e cel mai bun serial din lume:XCe imi place la film? Cam tot mai putin de Deshoh ala si maicasasad Pacat de Jumong ca nu s`a casatorit cu Sosesono aia saddar asta e viata.Acum sunt curios ce urmeazawinking

| crsh1 a răspuns:

Scz electra dar jumong se casatoreste doar in film cu soseono, dupa ce crede ca soya (prima lui sotie)a murit; iar cei trei copii care se vad la fimal sunt : unul al lui jumong cu soya (yuri) unu al lui soseono cu primul ei sot care moare intre timp...si celalalt banuiesc ca e al lui jumong cu soseono

| xXTheMissGirlxX a răspuns:

Mie imi place.E mishto.Mam uitat si la celelalte seriale de pe tvr.1.App aia care habar nu au saa stiti ca cel de al 2-lea copil a lui Soseono este facut cu primul ei sot care a murit.Vizionare placutobig grin
Va pup:*