| RaduGavrila a întrebat:

Voi cum faceti sa invatati engleza cat mai repede? Fundaa!

Răspuns Câştigător
| TequilaG a răspuns:

Eu iau cursuri. Sau este o aplicatie Fun Easy Learn ( 6000 de cuvinte ) pe telefon. Mult succes!

11 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Pe langa metodele clasice care presupun memorarea unui cat mai mare numar de cuvinte, invatarea la perfectie a regulilor gramaticale si lucrarea multor exercitii de gramatica, nu neglija nici celelalte metode care iti vor face studiul limbii placut si atractiv si te vor ajuta enorm in ceea ce priveste pronuntia si fluenta conversatiei si, de ce nu, iti vor imbogati cultura generala. Citeste carti in limba engleza(incepand cu carti simple si scurte si continuand cu romane complexe, semnate de clasici englezi), asculta muzica cu versuri in limba engleza, vizioneaza filme/seriale/documentare fara subtitrare, converseaza cu vorbitori nativi sau cu vorbitori foarte buni de limba engleza etc. De asemenea, ai putea opta pentru cursuri de limba (poate chiar cursuri online) sau meditatii, daca simti ca singur orice ai face nu reusesti sa ajungi la nivelul dorit! Succes!

| Public22 a răspuns:

Uita-te la filme subtitrate

| Z3R0H0uR a răspuns:

Poti incerca un curs gratuit online. happy

| Romeo44 a răspuns:

Citesti carti, te uiti la filme, melodii, te uiti in dictionar ce inseamna cuvintele.

| RansleyGriswold a răspuns:

Depinde de cati ani ai, daca ai peste 10 ani o sa iti fie greu sa inveti. De exemplu eu am invatat engleza de cand eram mic. cum crezi? Pai ma jucam multe jocuri pe pc in engleza happy Asta e o varianta. Alta ar fi sa inveti de pe net. Cauti pe youtube si incepi cu inceputul. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| piticot1 a răspuns:

Pui mana pe carte big grin melodii in engleza, filme...si trebuie sa retii multe cuvinte big grin

| EvangelinaEva a răspuns:

Pai eu am invatat engleza dupa acest site:http://www.academia-de-engleza.ro/.Acum stiu engleza la perfectie. Sper ca te-am ajutat. FUNDA?

| Andrey12122 a răspuns:

Citeste texte usoare in engleza, filme, video-uri...

| Teodora45 a răspuns:

Hey eu am invatat engleza foarte usor cu ajutorul intenetului, a filmelor subtitrate, si a cantecelor in limba engleza. Te mai pot ajuta si cursurile de engleza online http://englezadelaprofesor.com/? utm_source=a-s&utm_medium=ppc&utm_campaign=a-s