| Liviu4you a întrebat:

Cum si cat de repede invatati?

9 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Depinde ce invat, sunt lucruri care le retin repede si altele la care de abia daca reusesc vreo doua cuvinte.

| Rakanishuu a răspuns:

Depinde. Daca e matematica stau ceva ore bune pentru 2-3 pagini, dar daca e istorie/geografie citesc maxim de 2 ori si am retinut aproape tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare cu puterea lui de retinere. Eu unul retin o pagina de caiet normal doar daca repet de 10-15 ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invat repede, uit usor.

| zuzualina a răspuns:

Citesc odată şi reţin tot.

| w0nderboy a răspuns (pentru zuzualina):

Tu si Mike Ross ce mai erati asa o.o

| zuzualina a răspuns (pentru w0nderboy):

:d Dacă e mai mult de 4 sau 5 pagini trebuie de vreo 2 sau 3 ori (pagini de caieg studenţesc)

| Ivory a răspuns:

Depinde.Eu pricep foarte repede pentru ca am memorie vizuala.Citesc o data si apoi retin.Dar mai e si problema ca ceea ce nu inteleg atunci asa ramane. Oricat mi-ai explica nu mai retinlaughing!

| Roxxanaaaa a răspuns:

Depinde de ce si cat am de invatat. Cel mai usor invat daca sunt plictisita si nu am chef... Invat repetand de mai multe ori propoz pana le tin minte in ordine(daca asa trebuie)... deci repede