| SuntFata a întrebat:

Hei... Vreau si eu sa citesc o carte, dar am doar 12 ani si sunt nesigura siindecisa in privinta cu ce carte sa aleg. ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Ratsa a răspuns:

Cismigiu & Company - Grigore Bajenaru.
E superba cartea.:*
sau
Moara cu noroc - Ioan Slavici.
succes.:*
funda? love struck.

10 răspunsuri:
| PinkyFlor a răspuns:

Bunahappy

Iti recomand o carte foarte frumoasa care am citit-o si m-a impresionat foarte mult! Elevul Dima dintr-a saptea de Mihail Drumes.

Mmmm.ai putea sa mai citesti Heidi, fetita muntilor(si aia e frumoasa), Print si cersetor de Mark Twain, Mizerabilii, Ciresarii, Cismigiu & Company - Grigore Bajenaru.

Mai e si Coliba unchiului Tom, Fram, ursul polar, Colt alb. Dar eu nu le-am citit pe astea si nu as stii sa-ti spun daca sunt frumoase sau nu.

Cam atat.

Sper ca te-am ajutat si Succeskiss

| PinkyFlor a răspuns:

Buna din noubig grin

Cartea Elevul Dima dintr'a saptea este plina de romantism, iar cartea Heidi, fetita muntilor este plina de actiunekiss

| Lorena_9308 a răspuns:

Colt alb de jack london, ciresarii de constantin chirita

| fabulousgirl a răspuns:

Pai ai putea incerca primul vlum din "La Medeleni" ( este ff frumos), "David Copperfield " de Charles Dickens, "enigma Otiliei " de george calinescu, "deodata in adancul padurii" de amos oz...etc...

sper ca te-am ajutatkisskiss

| Kerli a răspuns:

Intreaba la biblioteca sau pe profesoara de romana

| SuntFata explică:

Ms pentru raspunsuri! dar daca poate cineva dintre voi sa-mi spuna si mie o carte cu multa actiune sau una cu mai mult romantism? (sunt o fire mai emotiva)

| SuntFata explică:

Multumesc! o sa va ascult sfaturile si o sa citesc ceea ce ati propus:*:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, iti recomand cartea Heidi este o carte foarte bna pentru copii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Winnetou de Karl May

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Citeste Harry Potter e super tare happy