| Anonima2501 a întrebat:

Heii! Am o problema oarecum și nu stiu cum sa îi mai fac fata. Nu vreau răspunsuri "la misto"...mai bine nu răspunzi...
De fiecare data când dau un test,învăț foarte mult și stiu. Fie ca imi repet sau nu in pauza, in timpul testului ma încurc in ele sau uit toată definita/formula. Apoi după test stiu din nou. Pare incredibil...nu stiu ce sa mai fac sa scap de asta. De ce se întâmpla așa ceva? Are cineva un sfat,va rog? Intr-adevăr sunt foarte emotiva, dar totuși...sa explici la jumate de clasa ceea ce tu ai înțeles și apoi sa iei note sub 5 când stii de 9, e ceva grav. Help Me, pls!
P.S: sunt in primul an de liceu

Răspuns Câştigător
| LoryC a răspuns:

E posibil să fie de la emoții. Și mie mi se întâmplă uneori să fiu stăpână pe informație, dar la teste să mă încurc și să le amestec între ele. Cel mai bine ar fi să încerci să îți stăpânești emoțiile și va fi totul bine.
Ai putea merge la un psiholog. Te-ar putea ajuta să găsești o modalitate eficientă prin care să scapi de emoții în momente importante.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pare incredibil.Sunt multe persoane de genul.Invata sa-ți controlezi emoțiile. Altceva n-ai ce sa faci.