| Andreeamaria555 a întrebat:

Am o super problema daca ii pot spune asa. Anul asta dau bacul la istorie si nu ma inteleg deloc cu ultimele capitole, mai exact criza orientala, Romania postbelica si razboiul rece. Mi se par foarte, foarte grele. Celelalte sunt ok dar la astea nu inteleg nimic. Avem in total vreo 30 de pagini la capitolele astea si sunt numai ani si tratate. Voi cum ati reusit sa invatati sau cum ma sfatuiti pe mine sa o fac? Nici macar nu am inteles despre ce e vorba in capitolele astea.

1 răspuns:
| Lola05 a răspuns:

Roagă-ți părinții să te ajute cu câteva ore de pregătire la istorie. Poate că un profesor bun va reuși să-ți explice bine și să te liniștească.