| Anonime a întrebat:

Heii... Ce inseamna jagger?(moves like jagger).

Răspuns Câştigător
| Amaya a răspuns:

Te referi, probabil, la melodia lui Adam Levine. Mick Jagger, cel la care se refera Adam, este solistul formatiei Rolling Stones. Levine incearca sa o impresioneze pe femeia de care ii place miscandu-se ca Jagger ( miscarile lui sunt celebre ). Cam asta e intelesul melodiei.

4 răspunsuri:
| annonnimus a răspuns:

Din cate stiu provine de la tipul acela Mick Jagger de la The Rolling Stones.

| PrsRaluca a răspuns:

Se refera la Mick Jagger, vocalistul trupei The Rolling Stones.

"Miscarile sale sunt calculate cu foarte mare atentie, tine ritmul intr-o maniera incredibila, iar fiecare muschi si os din corpul sau se misca in alt sens. Aproape imposibil de recreat sau de copiat. Nimeni nu se misca precum Mick Jagger!" – Adam Levine.

| deea_5723 a răspuns:

Jagger vine de la Mick Jagger http://ro.wikipedia.org/wiki/Mick_Jagger

| DannyD88 a răspuns:

Mick Jagger este solistul trupei Rolling Stones, este o legenda in lumea muzicii dar in special a rockului, este un fenomen iar pe scena se misca fantastic la cei 68 de ani.