| FuckingDog a întrebat:

Heii.
Cum se calculează media de la examene, cu media anilor și media probelor de aptitudini?
Vreau un răspuns sigur.

3 răspunsuri:
| Alexuta921 a răspuns:

Se procedeasa asa: aptitudiniile sunt individuale nu te afecteaza in nici-un fel la Bac.
Cu notele obtinute la bac se face media artmetica si asa afli media ta de intrare la facultate.

| FuckingDog explică (pentru Alexuta921):

Ma refeream la examenul de capacitate. dar probabil se calculeaza la fel, nu?

| Alexuta921 a răspuns (pentru FuckingDog):

In principiu da, la aptitudini primesti calificativ ceea ce nu iti afecteaza la nota finala.