| Toriii a întrebat:

Heii, TPU! Care sunt cele mai importante zece obiective turistice ale României? Fundăă'

Răspuns Câştigător
| diamar a răspuns:

Pai,cred ca ar trebui vizitate:
1.Sibiul,un oras superb, care a fost orasul meu preferat pana sa vad Budapesta...
2.Brasovul-orasul elegantei, al epocii, al bunului gust specific
3.Sinaia si Predeal-cu tot ce inseamna ele...Mai ales Castelul Peles
4.Cazinoul din Cta.-Portul Tomis...Merita vizitat, mai ales acum cand este inghetat totul(daca mai este, aici a plouat)
5.Biertan-un loc pentru inima noastra...
6.Manastirea Putna(locul minunilor), Voronet si celalalte Manastiri din Moldova.
7.Transfagarasan-mirific peisajul.
8.Balea lac...
9.Cheile Bicazului-Serpentinele duc la locuri inimaginabil de frumoase, stanci ce-ti taie respiratia
10. Poiana Brasov-Padurea,drumurile,lacul, totul...
Asta din ceea ce am vizitat...Ce nu, sa-ti recomande si altii.O seara frumoasa!

1 răspuns: