| Rebeca1234567 a întrebat:

Heii :X
Deci. am nevoie de cateva sfaturi. Sunt clasa a 8-a, si ma gandeam sa urmez la liceul militar Dimitrie Cantemir. Mentionez ca sunt o sportiva foarte buna, desi am cateva probleme cu rezistenta puppy dog eyes A intrat cineva acolo? Am nevoie de cat mai multe sfaturi! Dau funda happy :* :* puppy dog eyes

1 răspuns:
| alexia351 a răspuns:

Bună. Eu nu am o astfel de experiență, dar o rudă de-a mea are. Dacă vrei să dai la un liceu militar, în primul rând, ai nevoie de rezistență. Pe lângă celelalte caracteristici pe care trebuie să le aibă un sportiv, rezistența înseamnă cel mai mult, asta dacă nu vrei să fi obosită sau extenuată după fiecare antrenament. În afară de asta, trebuie să fi foarte disciplinată, și să știi că nu vei avea la fel de multe libertăți ca la alte licee. Dar, dacă te vei dedica și îți va plăcea, nimeni nu trebuie să te oprească din a-ți îndeplini idealurile. Baftă!